Światowy Dzień książki.

„Wszędzie dobrze, ale w bibliotece najlepiej”- świętujemy

W kwietniu książki stają się głównymi bohaterkami! To miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To doskonały czas, aby zanurzyć się w fascynujący świat literatury, odkrywać nowych autorów i cieszyć się magicznymi przygodami dostępnymi w książkach.

23.04.2024r. świętowaliśmy w czytelni szkolnej, prezentując bogatą w publikacje wystawę najciekawszych, polecanych przez uczniów książek. Następnie  w naszej bibliotece szkolnej czytelnicy w burzy mózgów tworzyli notatkę graficzną na temat zalet czytania. Stali bywalcy czytelni otrzymali odznakę PRZYJACIEL KSIĄŻKI. Także w tym dniu każda chętna osoba mogła zaprosić książkę  do swojego domu. Wraz z lekturą czytelnik dostawał los, który brał udział w losowaniu tajemniczej niespodzianki. Losowanie odbyło się na długiej przerwie pod hasłem: niech pozostanie zagadką , co jest pod szarą okładką. Opakowaną książkę w szary papier dostawał w prezencie wylosowany numer szczęśliwego losu.

Kto wie, może czytelnicy spędzili niezapomniany wieczór, kiedy rozpakowali niespodziankę i  dali się zaskoczyć.  Po przeczytaniu  książki właściciele mogą  zostawić ją  u siebie albo puścić  w obieg, niech wędruje wśród kolegów i koleżanek, przynosząc także i im niezapomniane przeżycia. Jest to zmodyfikowana przez nas forma bookcrossingu.

Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa, zachęcenie do wypożyczania nowości książkowych i..chyba przyniosła oczekiwany efekt, bo członkowie KLUBU POŻERACZY KSIĄŻEK podsumowali dzień parafrazując przysłowia: „Apetyt rośnie w miarę czytania”, „Ciekawość to pierwszy stopień do biblioteki”, „Wszędzie dobrze, ale w bibliotece najlepiej”.

Autor: Ewa Grobelna